​PRP İLE DOĞAL VE ETKİLİ TEDAVİ MÜMKÜN Uzm. Dr. Türkan Tünerir Oluşturuldu: 2017-01-03 13:50:01
Görüntü Sayısı: 15259

​PRP İLE DOĞAL VE ETKİLİ TEDAVİ MÜMKÜN

PRP (Platelet Rich Plazma) kişinin kendi kanından 10-20 cc kadar alınarak özel biyoteknolojik yöntemlerle trombositten zengin plazma haline getirildikten sonra hasta bölgelere uygulanmasını içeren bir tedavi yöntemidir. Hazırlanan bu serum hasta bölgeye uygulandığında, hasarlı dokuların kendini yenilemesini hızlandırmaktadır.


​PRP İLE DOĞAL VE ETKİLİ TEDAVİ MÜMKÜN

Hangi Hastalıklarda Bu Tedavi Uygulanır?

Diz eklemi kireçlenmesi- aşınması, dizde menüsküs yırtıkları, dizde ön çapraz bağ ve iç çapraz bağ yaralanmaları, erken yaş kıkırdak aşınmaları, omuz ekleminin kronik tendinitleri, topuk dikeni, el bileği tendiniti, tenisçi dirseği, kırık iyileşme sorunları, sporcularda iyileşmeyen stres kırıklarının tedavisinde, ayak bileği iç ve dış yan bağ yaralanmaları PRP tadvisi başarıyla uygulanmaktadır.

PRP tedavi yönteminin hasta açısından önemli yararları vardır. Ağrıları azaltır, eklem kireçlenmelerini yavaşlatır, eklem fonksiyonlarını iyileştirir, vücudun hasarlı dokuları kendi kendini tamir etmesini sağlar. Bu yöntem doğal ve güvenli bir yöntemdir. Kişinin kendi serumu kullanıldığından alerji sorunu da bulunmamaktadır.

Hangi Hastalıklarda Uygulanmaz?

Pıhtılaşma bozukluğu olanlarda, trombosit sayısı düşük olanlarda, tedavi edilecek bölgede enfeksiyonu olanlarda, ateşli hastalıklarda, kronik karaciğer hastalıklarında, heparin ya da warfanin gibi kan sulandırıcı kullananlarda, bilinen major malignite hastalığı bulunanlarda bu uygulama yapılmaz.


Bu yazı Uzm. Dr. Türkan Tünerir tarafından yazıldı ve 15259 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...