Nörolojik Rehabilitasyon FİZYOMER FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON MERKEZİ Oluşturuldu: 2016-12-28 09:01:43
Görüntü Sayısı: 24874

Nörolojik Rehabilitasyon

Merkezimizde omurilik felci, travmalar, dolaşım bozuklukları, parkinson gibi çeşitli nörolojik rahatsızlıkların tedavisi, hastaların motor yeteneklerini geliştirmek üzere nörolojik egzersizler, hidroterapi ve havuz terapisi; el becerilerini geliştirmek üzere el rehabilitasyonu; günlük yaşam aktivitelerine yönelik fonksiyonel rehabilitasyon yöntemleri kullanılarak; deneyimli hekim kadromuz ile iş birliği içinde uzman fizyoterapistlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Nörolojik Rehabilitasyon

Hemipleji


Hemipleji, hastanın vücudunun bir tarafındaki kaslarda paralizi (felç) görülen durumdur. Kanama kaynaklı felçler dışında, tedaviye ilk 24- 48 saat içerisinde başlanması gerekir. Kanamanın sebep olduğu felç durumlarında tedaviye birkaç hafta sonra başlanması gerekir.Parapleji
Parapleji, iki bacakta ve genellikle alt gövdede (mide bölgesi ve bel) hareket ve/veya his yeteneğinin kaybıdır.Parkinson

Beyin hücrelerinin kaybının neden olduğu Parkinson Hastalığı, titreme, hareketlerde yavaşlama denge kurma güçlüğü gibi semptomlara sahiptir.Multipl Skleroz (MS)

Multipl Skleroz (MS), bir sinir sistemi rahatsızlığıdır. Tedavi programında, azalan veya kaybolan motor (hareket) fonksiyonlarının kazanılmasına çalışır.


Bu yazı FİZYOMER FİZİK TEDAVİ ve REHABİLİTASYON MERKEZİ tarafından yazıldı ve 24874 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler